0
0

خیاطی آسان است؟!!!

238 بازدید
خیاطی آسان

خیاطی آسان

خیاطی از جمله هنرهایی است که نیاز به دقت، مهارت، صبر و حوصله دارد. خیاطی یک حرفه محسوب می شود که تاکنون مردان و زنان زیادی در این حرفه مشغول به کار شده اند، برای فعالیت در این حرفه هنری باید اصول خیاطی آسان را بلد باشیم.

از اصول مقدماتی خیاطی آسان شناخت کار و به کار گیری صحیح ابزار و لوازم اولیه و تبدیل آن به طرح و لباس مورد نظر است. زمانی به ما خیاط خوب می گویند که با استفاده از لوازم اولیه بتوانیم طرحی که مورد نظر خودمان یا اشخاص دیگر است را به نحو احسن به لباسی شیک و تمیز تبدیل کنیم. بسیار دیده ایم افرادی را که در دوره های مختلف خیاطی شرکت می کنند، اما حتی موفق نمی شوند برای خودشان یک لباس تمیز و زیبا را بدوزند.

 

نکات خیاطی آسان:

برای شروع کار خیاطی آسان بهتر است گوشه ای از یک اتاق خلوت را به کار خیاطی اختصاص دهیم. در صورتی که امکانات بیشتری در اختیار داشته باشیم، می توانیم از یک اتاق مستقل با نور کافی که کف آن، کفپوش های قابل شستشو باشد استفاده کنیم تا جمع آوری سنجاق، سوزن، نخ ها و خرده ریزهای پارچه آسان تر باشد.

برای انجام خیاطی آسان بهتر است، لوازم کار را در میزهای خیاطی کشودار یا جعبه های مناسب قرار دهیم، تا در مواقع ضروری دسترسی به آن ها برایمان راحت تر باشد. با استفاده از کمد دیواری از شلوغ شدن فضای کار می توانیم کم کنیم.

برای خیاطی آسان بهتر است آینه قدنمایی برای پروگیری روی دیواری که در معرض نور مسقیم قرار نگرفته نصب نماییم.

برای خیاطی آسان لازم است، لباس راحت و آزاد بپوشیم. حرکت های ساده ورزشی ضمن کار خیاطی داشته باشیم و به اصول ایمنی و بهداشتی کار توجه کنیم، به طور مثال هرگز سنجاق را به دندان نگیریم.

برای خیاطی آسان باید ابزار کارگاهی اولیه مورد نیاز خیاطی را خریداری کنیم مانند: کاغذ الگو، رولت، کاربن، قیچی، پارچه، متر، خط کش و..

یکی از لوازم اصلی خیاطی آسان داشتن چرخ خیاطی است. انواع مختلفی از چرخ های خیاطی در بازار موجود است، بعد از خرید چرخ خیاطی باید طریقه استفاده صحیح از آن را یاد بگیریم.

 

سخن پایانی

بعد از یادگیری طریقه صحیح استفاده از چرخ خیاطی، لازم است دوخت های اولیه خیاطی را بیاموزیم، تمرین دوخت های اولیه در کار خیاطی از جمله ظرایفی است که مهارت در کار دوخت را بالا می برد و می توانیم نتیجه مطلوب تری را در خیاطی آسان کسب  کنیم.

خیاطی هنری کاربردی و پردرامد است، آن را جدی بگیرید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.khodetbeduz.ir/?p=2220
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

4 نظر در مورد خیاطی آسان است؟!!!

دیدگاهتان را بنویسید

  1. بازتاب: نکات اصولی برش پارچه - خودت بدوز | وبسایت جامع آموزش آنلاین خیاطی
  2. بازتاب: چگونه خیاط حرفه ای شویم؟ - خودت بدوز | وبسایت جامع آموزش آنلاین خیاطی
  3. بازتاب: کاربرد عناصر بصری در طراحی و زیبایی لباس (2) - خودت بدوز | وبسایت جامع آموزش آنلاین خیاطی
  4. بازتاب: کاربرد عناصر بصری در طراحی و زیبایی لباس (1) - خودت بدوز | وبسایت جامع آموزش آنلاین خیاطی