0
0

چه جوری لکه های روی لباس رو برطرف کنیم؟

255 بازدید
چه جوری لکه های روی لباس رو برطرف کنیم؟

با وبسایت خودت بدوز همراه باشید تا پاک کردن انواع لکه های روی لباس رو یاد بگیرید.

 اثر چرکی که روی پارچه می مونه را لکه و راه هایی که برای از بین بردن این لکه ها از تار و پود پارچه و لباسمون به کار میبریم را لکه گیری میگیم.

انواع لکه

 

لکه شمع

اگر قطرات ذوب شده شمع لباس مون را لکه دار کرد، اول لکه شمع را با لبه کارد از روی لباس به آرامی می تراشیم و مواظب هستیم تا بافت پارچه آسیب نبینه، تو مرحله بعد همون قسمتی که لکه باقیمانده را بین دو دستمال کاغذی قرار میدیم  و اتوی گرم چند لحظه روی اون میذاریم،  شمع باقیمانده بر اثر گرما ذوب و جذب کاغذ میشه و به همین راحتی از شر لکه شمع خلاص میشیم.

لکه عرق بدن

 برای از بین بردن لکه عرق از روی پارچه های پنبه ای و کنفی لباس هامون میتونیم اول با کمی آب نمک محل لکه را بشوییم و شستشوی بعدی را با مواد پاک کننده انجام بدیم.

لکه جوهر

 اگه لباس و پارچه سفیدی را که لکه جوهر داره، در آب ژاول قرار بدیم لکه از بین می ره، اما برای پارچه های رنگی، محل لکه را با محلول جوهر لیمو خیس میکنیم و آن را در آفتاب میذاریم، اگر لکه پاک نشد این عمل را آن قدر تکرار میکنیم تا اثری از لکه باقی نماند و در نهایت اگربازم لکه پاک نشد ماست حلال خوبی برای لکه جوهره که میتونیم استفاده کنیم.

لکه خون

 برای شستن لباسی که خونی شده، ابتدا آن را در آب سرد خیس میکنیم و بعد با آب سرد خوب میشوییم. اگر لکه همچنان باقی مانده، از آب سرد و صابون استفاده میکنیم. صابون لکه خون را خیلی سریع از بین میبره ( به هیچ وجه برای لکه خون از آب گرم استفاده نمیکنیم زیرا لکه ثابت میشه و پاک کردنش غیر ممکن)

لکه آدامس و انواع چسب

اگه به لباسمون آدامس یا چسب چسبیده، بر روی لکه تکه ای یخ قرار میدیم یا آن را در آب سرد خیس و کمی صبر میکنیم و بعد با کاردک آدامس یا چسب را از روی پارچه به آرامی می تراشیم

لکه قهوه یا چای

برای از بین بردن اثر لکه قهوه و چایی، آب جوش را از فاصله زیاد روی محل لکه میریزیم و بعد همین کار را در طرف دیگر لکه تکرار میکنیم.آب جوش را همه جای لباس نمی ریزیم که کل لباس چروک بشه، بعد از اینکه لکه قهوه و چایی از بین رفت، کل لباس را با آب سرد میشوییم.

 

چمن و گل و لای

گل و لای ابتدا اجازه دهید خشک شود، گل های خشک شده رو جدا کنید. سپس با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید

شکلات


با مایع ظرفشویی و آب سرد بشویید. پودر لباسشویی آنزیم دار هم میتوانید استفاده کنید

سس گوجه

لکه رو به سرکه سفید آغشته کنید و بعد از چند دقیقه بشویید

روغن
ابتدا با مایع ظرفشویی و آب سرد لکه رو پاک کنید، در صورتی که پاک نشد مجدد این کار رو تکرار کنید

لطفا اگر شما هم روشی برای پاک کردن لکه های مختلف بلد هستین، حتما در قسمت نظرات بنویسید تا دیگر دوستانتون هم از تجربه های عالی شما استفاده کنند
عاشقتونم

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.khodetbeduz.ir/?p=1961
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

4 نظر در مورد چه جوری لکه های روی لباس رو برطرف کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

  1. بازتاب: خیاطی آسان - خودت بدوز | وبسایت جامع آموزش آنلاین خیاطی
  2. بازتاب: چگونه خیاط حرفه ای شویم؟ - خودت بدوز | وبسایت جامع آموزش آنلاین خیاطی
  3. بازتاب: نکات اصولی برش پارچه - خودت بدوز | وبسایت جامع آموزش آنلاین
  4. بازتاب: عیب های چرخ خیاطی و رفع آن ها - خودت بدوز | وبسایت جامع آموزش آنلاین