0
0

نکات مهم برای انتخاب مانتو بهاره و تابستانه

140 بازدید
مانتو بهاره

فصل زیبای بهار در ابتدا هوای خنکی دارد، یعنی در ماه فروردین هوا در برخی از شهرهای کشورمان هنوز نسیمی خنک از فصل سرما را در خود دارد، که این خنکی خیلی ملایم است. پس نیازی نیست تا مانتو ضخیم بپوشیم، همین‌که مانتو مناسب بهار ضخیم نباشد و اندکی هم خنک باشد، کافی است. اما با شروع گرمای هوا داشتن یک مانتوی خنک و راحت خیلی ضروری است.

وبسایت آموزشی خودت بدوز

در ماه اردیبهشت و خرداد گرمای هوا تا حدودی مشخص است و غالب می شود، که در این زمان مانتو های خنک و مناسب فصل بهار و تابستان استفاده می شود. معمولاً پارچه هایی که برای لباس های فصل گرما استفاده می شوند، از الیاف نخی و الیاف طبیعی تهیه ‌شده‌اند، تا در اثر گرما باعث حساسیت در پوست نشوند.

مانتو بهاره

رنگ مانتو در جذب گرما تأثیر فوق العاده دارد پس بهتر است از مانتو هایی که رنگ روشن دارند و گرمای کمتری را جذب می کنند، استفاده کنیم. رنگ روشن بخصوص سفید یا کرمی اشعه و حرارت خورشید را پس می فرستند و به خود جذب نمی کنندهمین امر باعث می شود که مانتو کمتر گرم شود و فرد احساس گرمای کمتری بکند. رنگ های تیره مانند مشکی، سرمه ایی و غیره را برای فصل بهار اصلا خریداری نکنید چون رنگ های تیره باعث جذب نور و گرمای آفتاب می شود. این نوع مانتوها گرما را در خود نگه می دارند و باعث انتقال گرمای بیشتر به شخص و عرق کردن و بد بویی عرق بدن می شود.

مانتوهای تنگ و چسبان مناسب فصل گرما نیستند و مانع تنفس پوست می شود. پس بهتر است مانتو های آزاد بپوشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.khodetbeduz.ir/?p=5481
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد نکات مهم برای انتخاب مانتو بهاره و تابستانه

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.